Back to top

VPS – Virtual Private Server

Czym jest VPS (Virtual Private Server) ?VPS

Serwer VPS jest to zwirtualizowany serwer dedykowany. Pozwala na wykonywanie praktycznie wszystkich operacji jak nafalse falseserwerze dedykowanym. Administrator otrzymuje dostęp (root) do serwera vps, możliwość instalowania własnych aplikacji i konfigurowania ich według własnych potrzeb. VPS zawiera swój własny system plików, procesów, użytkowników, aplikacji i alokacji zasobów co zapewnia pełną kontrolę nad aplikacjami i zasobami serwera.


Serwery zwirtualizowane są przyszłością hostingu ponieważ daje mu dużą przewagą na hostingiem współdzielonym (zwykłym hostingiem www) pod względem wydajności, bezpieczeństwa i stabilności. Wszystkie ustawienia, parametry można konfigurować pod kątem swoich usługi i potrzeb. Po co trzymać dane, aplikacje, strony www na różnych serwerach jak można wszystko to trzymać w jednym miejscu zachowując jakość oraz zyskując na bezpieczeństwie danych dzięki systemom backupów, oszczędzając na czasie ich wykonywania oraz pełnej kontroli nad aplikacjami oraz usługami jakich nie dają inne hostingi.
 

Dobry serwer vps zastępuje serwer dedykowany, nie tylko pod względem parametrów czy wydajności, ale również funkcjonalności. Przy serwerach dedykowanych każda operacja związana z reinstalacją systemu, obsługą, podłączeniem zdalnego pulpitu KVM, niesie za sobą dodatkowe koszty.
 

Serwery tego typu dają nam to wszystko za darmo, w każdym momencie, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba. Dzięki wirtualizacji mamy możliwość wykonać takie skomplikowane operacje jak reinstalacja systemu, dostęp do konsoli awaryjnej z poziomu panelu, a także włączanie, wyłączanie i restart vps z poziomu panelu.
 

Serwery  wirtualne cieszą się wśród użytkowników coraz to większą popularnością. Każdy chce zapoznać się ze środowiskiem, które niewątpliwie staje się przyszłością hostingu WWW, jest doskonałym kompromisem pomiędzy serwerem www a serwerem dedykowanym.
 

Duże grono internautów, zwłaszcza webmasterzy, programiści, administratorzy, wszelkiego rodzaju informatycy oraz duże grono różnych specjalistów już dawno poznali zalety takiego środowiska i utrzymują swoje aplikacje na własnych serwerach VPS, dzięki czemu zwiększają swoją wydajność, jakość usług. W każdej chwili mają oni sposobność rozwoju swoich stron, aplikacji, mogą dopasowywać swoje ustawienia serwerów vps, zwiększyć parametry serwera bez utraty danych.
 

Dla kogo VPS?

Serwery wirtualne są dla wszystkich użytkowników tych z doświadczeniem oraz bez, dopiero zaczynających pracę przy serwerze. Pomagamy klientom przygotować każdą konfigurację a obecnie w sieci jest tyle informacji na temat konfiguracji, obsługi oraz zarządzania serwerami vps iż każdy sobie poradzi z przygotowaniem odpowiedniego środowiska, aplikacji. Serwery dedykowane są drogie do wynajęcia, zakupu oraz w administracji, dodatkowo takie rzeczy jak: dostęp do zdalnego restartu, konsoli awaryjnej, reinstalacje systemu itp. funkcje niosą za sobą dodatkowe koszty. Przy serwerach vps nie musisz się o to martwić, każdy serwer jest podpięty pod panel naszego autorstwa który daje możliwości w każdej chwili restartu, dostępu do konsoli awaryjnej, przeinstalowania systemu w kilka minut oraz wiele więcej funkcji za które nie trzeba płacić i są dostępne całą dobę w panelu.
 

Zastosowanie wirtualnych serwerów

Tej konkretnej usłudze można powierzyć bardzo dużo różnych prac oraz znajduje w obecnym internecie wiele zastosowań, jego zalety docenili już użytkownicy prywatni oraz małe i duże firmy. Oto niektóre z zastosowań do których wykorzystać możemy serwer wirtualny to:

 • hosting www,
 • monitoringu usług,
 • serwery głosowe,
 • serwery gier,
 • serwery dns,
 • klient irc,
 • serwer vpn,
 • serwer proxy,
 • serwer kopii zapasowych,
 • serwer shoutcast,
 • streaming.
Polski
FiveStar: 
Brak głosów