Back to top

Systemy zarządzania treścia CMS

Na codzień gdziekolwiek zasięgamy opini fachowca pada pytanie jakiego systemu CMS używasz, lub czy posiadasz Wordpresa ?

Ale mało kto zdaje sobie czym tak naprawde jest CMS i do czego służy dlatego w paru zdaniach postaram się przybliżyć zagadnienie.

Na poczatku posiłkując się informacjami z Wikipedi w skrócie otrzymymujemy:

oprogramowanie pozwalające na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny.

I rzeczywiście w głównej mierze tak jest zagadnienie postrzegane przez społeczność internetową. Ale jest też ta 2 strona o której mimo jej bardzo wysokie znaczenia mniej się mówi a mianowicie samym skrypcie... Rozwijając myśl drogi czytelniku czy zastanwiałeś się dlaczego są darmowe systemy CMS komercyjne których kwoty sięgają kilku tysięcy dolarów ? Dlaczego są tak duże różnice cenowe ? Głównym czynnikiem decydującym jest właśnie system CMS bo to mechanizmy jakie on posiada oraz ich wsparcie decyduje o tym. Najprostrzym zadaniem które moze byc realizowane - użytkownik zapisuje dane natomiast CMS musi dokonać ich obróbki zapisać do bazy zachować ich spójność a co za tym idzie bezpieczeństwo. następnie na każde żadanie z powrotem je dostarczyć w odpowiedniej formie możliwie jak najszybiciej.

Ale to nie wszystko ....

Polski
FiveStar: 
Brak głosów